وام طلا

انواع تراش برلیان

تمام انواع دیگر برلیان را از لحاظ شکل ظاهر به غیر از شکل گرد آن را با نام فنسی شیپ (fancy shape) می نامند،هر شکل دارای مشخصات فردی مختص به خود میباشد ، میتوانید با کلیک کردن روی شکل مورد نظر خود مشخصات آن را ببنید

تراش پرنس

خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می دهیم
وام طلا

این شکل معروفترین شکل از تراش برلیان میباشد.درخشش زیبا و تراش منحصربه فرد آنرا تبدیل به شکلی محبوب برای انگشترها  کرده  است . این شکل دارای گوشه های نوک تیز به صورت مربع میباشد. وقتی درجه رنگ را انتخاب میکنید توجه داشته باشید که قیمت آن مثلا در درجه J غیر معمول میباشد رنگ ممکن است به صورت خفیف در گوشه های آن نمایان باشد. بنابراین اگر شما درباره برلیانی که انتخاب کرده اید نگران هستید بهتر است با یک متخصص جواهرات مشورت کنید . شکل پرنس کاملا مربع با گوشه های راست و قائم میباشد.  برای پیدا کردن سایز برلیان مورد نظر خود در برگه جزئیات برلیان به نسبت طول و عرض آن نگاه کنید
در اینجا نسبت طول و عرض مناسب برای شکل پرنس که به چشم خوشایند باشد را نشان داده ایم : برای شکل مربع نسبت 1 و 1.1 مناسب میباشد و برای مستطیل نسبت بین 1 و 2  خوشایند است .

تراش زمرد

چیزی که این تراش را متفاوت ساخته پخ های راست گوشه تراش آن که باعث درخشندگی خاص آن شده میباشد . این شکل ناپاکیهای برلیان را مخفی میکند ، بنابراین اگر درجه پاکی SL را انتخاب کردید حتما شناسنامه آنرا نیز مرور کنید . این شکل میتواند بسیار در تراشهای راست گوشه اش متغیر باشد . برای پیدا کردن سایز برلیان مورد نظر خود در برگه جزئیات برلیان به نسبت طول و عرض آن نگاه کنید.

این نشان دهنده آنست که برلیان را وقتی از بالا نگاه میکنید چگونه دیده میشود برای یافتن شکل کلاسیک از تراش زمرد در نسبت 1.3 و 1.4 جستجو کنید.

تراش آشر

این تراش زیبا تا حدود زیادی شبیه به تراش زمرد میباشد ولی مربع شکل است . این شکل از برلیان دارای تاجی میباشد که با پخ های مستطیلی تراش داده شده همانگونه که در شکل تراش زمرد بود. وقتی که در حال اتتخاب درجه رنگ آن میباشید  توجه داشته باشید که قیمت آن مثلا در درجه J غیر معمول میباشد رنگ ممکن است به صورت خفیف در گوشه های آن نمایان باشد.
نسبت طول به عرض آن باید بین 1 تا 1.5 باشد تا کاملا مربع به نظر بیاید